Ostatnie treści

Co to są nudesy?

Co to jest, gdzie znaleźć i jak się wymieniać

Nudeski, nudesy, nudle lub nudes – to internetowe określenie na nagie fotki robione i wysyłane za pomocą smartfona.

Send nudes oznacza wyślij nagie fotki.

http://sexsnapy.pl to największy serwis do wymiany nudeskami w Internecie. Znajdziecie tam użytkowników chcących powymieniać się nudesami i szukających nowych znajomości, oraz wiele prywatnych snapów.

Nudeski influencerek na Snapie

Zobacz zdjęcia swoich ulubionych influencerek – bez cenzury! Natsu, queen of the black, young leosia, wersow, fagata i wiele innych.

Jak bezpiecznie wysyłać nudesy

Przewodnik po najlepszych praktykach wysyłania nudesków dla Ciebie i znajomych.

Jeśli kiedykolwiek wysłaliście, lub otrzymaliście niegrzeczne wiadomości, nie jesteście sami. Według badań, 27% użytkowników smartfonów otrzymuje regularnie takie wiadomości, a 12% przyznaje się do wysyłania nudesków. Liczba ta może być jeszcze większa, ponieważ badanie zostało przeprowadzone w czasie, kiedy Snapchat dopiero stawał się najpopularniejszą aplikacją do dzielenia się znikającymi zdjęciami i filmikami.

Nie mamy zamiaru nikogo oceniać. Jeśli macie ochotę wysyłać nudesy (i macie do kogo), to je wysyłajcie. Nie ma nic złego w nagości! Ludzkie ciała są piękne! Całkowicie normalne jest również to, że chcecie zachować kontrolę nad tym, kto ma dostęp do waszych intymnych zdjęć.

Jedyny sposób na prawdziwą kontrolę to postępowanie według następujących kroków: Zrób sobie zdjęcie, zapisz je na szyfrowanym dysku, umieść w chronionym na hasło folderze, zabierz telefon osobie, której chcesz je pokazać, pokaż zdjęcie, zamknij plik, oddaj telefon – proste, prawda?

I wyjątkowo nie pociągające! Nie tak to powinno wyglądać.

Jeśli zdecydujecie się wysyłać nudesy, musicie brać pod uwagę, że mogą one zostać upublicznione, przygotujcie się na najgorszy scenariusz – jednak można znacznie obniżyć ryzyko postępując według sprawdzonych praktyk opisanych poniżej. Nasze wskazówki nie dają całkowitej gwarancji, że twoje nudeski przypadkiem nie wypłyną, ale są dobrą linią obrony przeciwko mrocznemu internetowi.

Uwaga: Jeśli masz mniej niż 18 lat, nigdy, pod żadnym pozorem, nie udostępniaj swoich nagich zdjęć.


Szukasz najlepszych nudesów w internecie? Sprawdź serwis Nudez


1. Czy na pewno ufasz odbiorcy? Jeśli nie jesteś w 100% pewny, nie klikaj wyślij.

Oto najważniejsza zasada sextingu: Wysyłaj nudesy tylko do osób, którym ufasz. Czy odbiorca wydaje się być kimś, kto mógłby opublikować twoje zdjęcia w zemście, lub szantażować? Czy jego telefon jest odpowiednio zabezpieczony (patrz punkt 2.)? Czy ogólnie… są godni zaufania?

Możesz używać aplikacji, które stosują najnowsze zabezpieczenia, ale nie będzie to miało znaczenia, jeśli druga osoba zrobi zrzut ekranu i przypadkiem opublikuje zdjęcie na Facebooku. Upewnij się, że osoba, której wysyłasz swoją sowę, lub bydlaka, jest kimś, kto zachowa to dla siebie.

2. Zabezpiecz swój telefon hasłem i zachęć partnera do tego samego.

To oczywiste! Jeśli jego (lub twój) telefon zostanie skradziony, lub pozostawiony odblokowany, twoje nudeski mogą dostać się w niepowołane ręce.

3. Nie zawsze będziesz wiedzieć, że ktoś zrobił screenshota. Tak, Snapchat o tym informuje, ale jest wiele sposobów na oszukanie aplikacji.

Snapchat wyświetli specjalną ikonkę (nałożone na siebie strzałki), kiedy ktoś zrobi screena twojego snapa. Instagram także powiadomi cię, jeśli odbiorca „znikającej” wiadomości Direct zrobi screenshota.

Niestety jednak żadna z tych funkcjonalności nie zatrzyma nikogo przed robieniem zrzutów ekranu. Dodatkowo z łatwością mogą wykorzystać największe utrapienie takich aplikacji, czyli zrobienie zdjęcia ekranu innym urządzeniem.zdjęcia nudesy

4. Szyfrowane aplikacje uchronią cię przed hakerami, ale nie przed zrzutami ekranu.

Komunikatory, które korzystają z szyfrowania, takie jak Signal, czy WhatsApp, doskonale chronią twoje wszelkie zdjęcia, w ubraniach, czy też bez, przed hakerami i inwigilacją rządu. Nie bądź jednak głupi, aplikacje te nie mogą uchronić cię przed zrzutami ekranu, lub robieniem zdjęć ekranu z nudeskiem. Signal automatycznie wyłącza możliwość zrobienia screenów w Androidzie, jednak w iPhonach ta opcja nie działa.

5. Niektóre programy utrudniają zapisywanie zdjęć, ale nie są bezbłędne.

Polecamy korzystanie z aplikacji, które wykorzystują pełne szyfrowanie (jak Signal, lub Whatsapp) i usuwanie nudesów natychmiast po wysłaniu. Zapoznaj się także z poniższymi aplikacjami, które zapewniają dodatkowe opcje bezpieczeństwa.

Privates (darmowy, iOS) jest świetną aplikacją do zapobiegania zrzutom ekranu. Posiada zabezpieczenie anty-screenshotowe, które utrudnia zrobienie zrzutu ekranu bez pomocy innej osoby. Możesz ustawić czas wyświetlania zdjęcia i dodać różne poziomy zabezpieczeń, takie jak klikanie przez odbiorcę dwóch przycisków na zmianę, aby zobaczyć zdjęcie przez krótki czas, lub przyłożenie telefonu do twarzy i trzymanieć nieruchomo.  Możesz chronić zdjęcie wybranym sposobem, lub wybrać wszystkie z nich.

DiscKreet (3$, iOS) gwarantuje, że nieznajomi, członkowie rodziny, lub złodzieje nie zobaczą twoich nudesów, dzięki wykorzystaniu system podwójnych haseł. Aby zobaczyć intymne nagrania, każdy z rozmówców musi podać unikalne hasło w tym samym czasie. Za każdym razem, kiedy będziesz chciał zobaczyć otrzymane zdjęcie, musisz najpierw poprosić nadawcę o pozwolenie.

Bleep (darmowy, iOS / Android) jest idealną aplikacją dla wszystkich, którzy chcą aby ich zdjęcia ulegały samo-destrukcji zaraz po otrzymaniu. Stworzona przez spółkę BitTorrent, wykorzystuje komunikację peer-to-peer i nie przechowuje wiadomości w chmurze. Ma tryb „Whisper” który kasuje zdjęcia zaraz po tym jak zostaną wyświetlone. Jeśli wykryje zrzut ekranu, rozmywa informację o nadawcy (co nie jest aż tak pomocne, jednak zawsze jest to pewien sposób na ochronę).

6. Jeśli korzystasz z czatu, sprawdź czy jest dostępny tryb „prywatny” lub „incognito”, który nie zapisuje historii konwersacji.

W Whatsappie, otwórz konwersację i kliknij ikonkę osoby z którą rozmawiasz, aby ustawić opcję Zapisuj przychodzące multimedia na Nigdy i Wyczyść czat. Ustawienia te skasują zdjęcia jedynie z twojego telefonu (a nie z telefonu partnera do sextingu), więc poproś o to samo drugą osobę.

W aplikacji Signal możesz włączyć opcję Znikające wiadomości, otwierając czat i klikając nazwę rozmówcy.

W Hangouts, otwórz rozmowę i kliknij ikonkę trzech kropek, a następnie Opcje, aby wyłączyć historie konwersacji.

W ustawieniach Google Allo, możesz włączyć tryb Incognito, który włącza szyfrowanie wiadomości.

W Facebook Messengerze, możesz włączyć szyfrowanie korzystając z opcji Tajna konwersacja. Kliknij ikonkę (+) aby rozpocząć nową rozmowę, zaznacz opcję szyfrowania i wybierz rozmówcę.jak wysłać nudes

7. Upewnij się, że na zdjęciach nie ma twojej twarzy, dla zachowania anonimowości.

Nie rób zdjęć w lustrze, pokazujących całe ciało i twarz. Wszyscy już wiedzą jak wygląda twoja słodka twarz. Pokazuj to, co wszyscy naprawdę chcą zobaczyć: TWOJE CIAŁO. Uruchom kreatywność i skieruj kamerę nieco niżej. Miej świadomość innych szczegółów, które mogą pozwolić na rozpoznanie cię, takich jak tatuaże, kolczyki, znamiona.

Jeśli już zrobisz zdjęcie z czymś, po czym można łatwo cię rozpoznać, to spróbuj edytować zdjęcie i zasłonić to emotkami, lub rysunkami.

8. Usuń dane lokalizacyjne w pliku ze zdjęciem.

Nudeski mogą w dość prosty sposób zaprowadzić do twojego domu, dzięki informacjom EXIF data, które zapisywane są razem z każdym zdjęciem i mogą zawierać jego lokalizację.

Nie da się wykasować metadanych EXIF na telefonie bez specjalnych dodatkowych aplikacji, takich jak Photo Investigator (darmowe), czy Metadata Cut (darmowe), ale można skorzystać z komputera. Kliknij prawym przyciskiem na wybrane zdjęcie i przejdź do zakładki Szczegóły. Następnie kliknij Usuń właściwości i informacje osobiste.

W ustawieniach telefonu możesz wyłączyć zapisywanie lokalizacji zdjęć w przyszłych zdjęciach. W iPhonie przejdź do Prywatność > Usługi lokalizacji > Aparat i ustaw na Nigdy. W telefonach z Androidem otwórz aplikację Kamera > kliknij ikonkę Ustawienia > odznacz opcję Tagi geograficzne.

9. Pamiętaj, by zawsze sprawdzić serwisy, które automatycznie zachowują kopie zdjęć.

Jeśli korzystasz z Google PhotosFlickr, lub wszelkich chmur, wyłącz auto-synchronizowanie twoich zdjęć, zanim zrobisz sobie nudeski. Wyślij zdjęcia, skasuj je i dopiero wtedy włącz ponownie synchronizacje.

Dodatkowo, jeśli korzystasz z Whatsappa i zaznaczyłeś opcję zapisywania rozmów w Google Drive, wysłane zdjęcia pozostaną w chmurze, nawet jeśli skasujesz je ze swojego telefonu. Musisz ręcznie wykasować rozmowy z usługi chmury.

10. I na koniec, dowiedz się jak bezpiecznie zapisywać nudeski – i naucz tego swojego partnera.

Jeśli już musisz, to najlepszym sposobem na zapisywanie nudesów i swoich intymnych zdjęć jest wspomniany wcześniej szyfrowany dysk twardy z folderami zabezpieczonymi hasłem.

W systemie Window 10, kliknij prawym przyciskiem myszy na folder, wybierz Właściwości > Zaawansowane > Szyfruj pliki, aby zabezpieczyć dane. Aby otworzyć zabezpieczony folder będziesz musiał podać login i hasło do swojego konta w systemie.

Podziel się tym artykułem z ulubionymi partnerami od nudesków, abyście oboje wiedzieli z czym to się je. Więcej o sextingu przeczytacie w naszym artykule. Udanej zabawy!