osoba czatuje na ruletce online

Zgłoś profil

w

Omegle vs. 6obcy + inne podobne strony do chatu online z nieznajomymi

Chcesz poznać nowe osoby przez internet i porozmawiać z nimi? Specjalne ruletki do czatowania sprawdzą się doskonale. Tylko jaką wybrać? Omegle, 6obcy, a może jakąś inną?

O specjalnych aplikacjach i stronach do czatowania głośno jest od wielu lat. Korzystają z nich głównie nastolatkowie, którzy w wolnym czasie liczą na poznanie kogoś ciekawego. Stąd, najpierw w USA pojawiły się takie internetowe ruletki do rozmów jak Chatroulette czy Omegle.

Trend ten oczywiście dotarł także do Polski. Z czasem zaczęło pojawiać się coraz więcej aplikacji z taką funkcją, a najbardziej znanym portalem tego typu jest zdecydowanie 6obcy. Od niedawna podobną funkcję ma nawet kultowe Gadu-Gadu! Ze względu na mnogość aplikacji, trudno wybrać tę najlepszą. Dlatego sprawdziliśmy dla Ciebie najpopularniejsze polskie i zagraniczne ruletki. Czym się różnią i którą wybrać?

Jak działa internetowa ruletka do czatowania?

Aplikacje lub strony tego typu mają na celu umożliwić poznanie przypadkowej osoby, która w tym samym czasie korzysta z portalu. Czasem możesz poznać kogoś ze swojego miasta, a innym razem z innego kontynentu! Ta możliwość porozmawiania z drugim człowiekiem na każdy temat sprawia, że tak wiele osób szuka ruletki do czatowania online.

Są one bardzo popularne także w Polsce, czego dowodem jest ogromna ilość rodzimych stron do czatowania. Dzięki temu możesz poznać ciekawe osoby z Twojej okolicy. Wiele przyjaźni zaczęło się właśnie na takiej ruletce. Jeśli z kimś dobrze Ci się rozmawia, zawsze możesz podać swojego snapa lub insta i tam utrzymywać kontakt z drugą osobą.

Czym się różnią aplikacje do czatowania online?

Większość z nich działa bardo podobnie. Pozwalają na nawiązanie kontaktu z losową osobą, być może nawet i z drugiego końca świata. Różnice pomiędzy nimi najczęściej polegają na zawężeniu potencjalnych rozmówców. Niektóre aplikacje pozwalają na ograniczanie rozmów do konkretnej płci, wieku lub kraju. Ponadto, nie każda z tych stron posiada aplikację na telefon, co dla niektórych użytkowników jest sporym problemem.

aplikacja z czatem wideo wbudowaną w ruletkę online

Czy warto dać szansę innym stronom niż Omegle czy 6Obcy?

Omegle i 6obcy to najbardziej znane portale tego typu w Polsce. Mają one jednak jedną wadę: dają poczucie anonimowości, z którego użytkownicy korzystają w nie najlepszy sposób. Wiele rozmów na tych portalach ma charakter erotyczny. Jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji, wówczas zdecydowanie warto dać szansę innym internetowym ruletkom.

Polskie ruletki do czatowania

W Polsce prym wiodą 6obcy i Czateria, czyli dwie najpopularniejsze czat ruletki. Poznasz tu osoby z Polski, a może i nawet z Twojego miasta! Jeśli chcesz czatować po polsku, koniecznie wybierz jedną z poniższych aplikacji.

6Obcy, czyli najpopularniejsza polska odpowiedź na Omegle

polska czat ruletka 6obcy.pl

To właśnie 6Obcy w Polsce zyskał największą popularność. Można powiedzieć, że w wielu aspektach przypomina Omegle. Strona nie należy do najpiękniejszych ale używanie nie powinno sprawić nikomu kłopotu! Wystarczy wybrać województwo, z którego chcesz znaleźć rozmówcę, a następnie możesz się połączyć z tą osobą!

Innym sposobem nawiązania kontaktu jest opcja wybrania tematu. W ten sposób możesz trafić na kogoś o podobnych zainteresowaniach, dzięki czemu rozmowa z pewnością będzie się bardzie kleić. Temat możesz zaproponować także w trakcie czatu. Słowo czat jest kluczowe, bowiem na 6Obcy nie ma możliwości rozmowy z kamerką.

Z pewnością dominują tu faceci szukający okazji do łatwego popisania z dziewczynami na erotyczne tematy, jednak po jakimś czasie uda Ci się znaleźć również osoby szukające po prostu kogoś do rozmowy. Aplikacja jest raczej uboga i pozwala tylko na pisanie, bez żadnych dodatków, jednak jeśli chcesz po prostu popisać, 6Obcy sprawdzi się doskonale. W sekundę połączysz się z prawdziwymi ludźmi z Polski

NASZA OPINIA: Warto sprawdzić, jeśli chcesz poznać prawdziwe osoby z Polski

CZATeria – najpopularniejszy czat z podziałem na pokoje

pokoje do czatowania czateria

CZATeria już nawet na swojej stronie głównej komunikuje, że to największy czat w Polsce. Faktycznie, na swoją pozycje pracował latami, dzięki czemu korzysta dziś z niego pełno osób, aczkolwiek raczej nieco starszych. Czat pogrupowany jest w specjalne pokoje. Możesz wybrać pokój dla siebie, wybierając spośród tych dla ludzi w określonym wieku, z danego regionu, a nawet orientacji seksualnej.

CZATeria to fajny i prosty czat, na którym z pewnością uda się uzyskać radę czy po prostu popisać. To świetne narzędzie do walki z samotnością, bowiem po drugiej stronie zawsze siedzi prawdziwa osoba. Tu także nie ma możliwości rozmowy z kamerką, a pokoje domyślnie są wieloosobowe. Dzięki temu możesz liczyć na ciekawe dyskusje.

NASZA OPINIA: Polecamy szczególnie osobom po 30

Chati i Poczatuj.pl – dodatkowe polskie portale do czatowania

kobieta korzysta z wideo czatu na 6obcy

Zarówno Chati, jak i Poczatuj to konkurencyjne portale, na które trafiają najczęściej osoby zawiedzione zarówno 6Obcy oraz CZATerią. Portale te są raczej bardzo to siebie podobne: pozwalają na szybkie połączenie się z drugą osobą. Nie ma tu możliwości dołączenia do specjalnych pokojów lub filtrować ich w jakiś sposób. Po prostu łączysz się z nieznajomym i liczysz na nieco szczęścia.

Oba portale mają nieco mniej sztywno moderowany czat, dlatego spotkasz tu wiele osób liczących na szybkie przekierowanie znajomości w nieco innym kierunku. Czat na obydwu portalach nie oferuje nic szczególnego. Jego najbardziej zaawansowaną funkcją jest możliwość przesłania zdjęcia.

NASZA OPINIA: Warto sprawdzić tylko jeśli chcesz pisać po polsku

BONUS: Czatuj z nieznajomymi przez GG!

czat gadu gadu

Co ciekawe, znane Gadu Gadu wprowadziło niedawno funkcję ruletki, która również pozwala na rozmowę z innymi użytkownikami tej aplikacji! Wystarczy się zarejestrować, następnie ustawić status Pogadam, by wreszcie wcisnąć przycisk Losuj rozmówcę i znaleźć kogoś do pogawędki. Kto wie na kogo trafisz?

Najpopularniejsze zagraniczne ruletki z czatem

Chatroulette czy Omegla zna chyba niemal każdy. To właśnie te ruletki są najpopularniejsze na całym świecie i pozwalają na czatowanie z kamerką. Od jakiegoś czasu coraz głośniej robi się także o nowoczesnej aplikacji FaceCast

Chatroulette – czatuj z kamerką

czat z kamerką chatroulette

To ta aplikacja spopularyzowała przypadkowe rozmowy wideo z nieznajomymi. Do dziś uważana jest za jedną z najważniejszych stron tego typu. Pozwala na szybkie połączenie się z ludźmi z całego świata bez zakładania konta. W każdej chwili można również opuścić daną konwersację, licząc na to, że z kolejną osobą uda się porozmawiać o czymś ciekawym.

Niestety, lecz dla wielu problemem są wszechobecne treści dla dorosłych. Czat nie jest tu tak moderowany na żywo jak np. na Omegle, dlatego kamerka rozmówcy niekoniecznie musi być skierowana na jego twarz. Gdy już jednak uda się z kimś nawiązać kontakt, aplikacja pozwala nie tylko na rozmowę, ale nawet wspólne minigry, jak choćby przy grze w kółko i krzyżyk.

NASZA OPINIA: Warto dać szansę ze względu na dodatkowe funkcje!

Omegle, czyli najpopularniejsza ruletka do czatowania na świecie

ruletka z czatem omegle

Omegle to aplikacja, której nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi internetowych ruletek. Wystarczy, że wejdziesz na stronę, wybierzesz jakiś ogólny temat o którym chętnie porozmawiasz, a następnie wybierzesz opcję czatu tekstowego lub wideo. I to wszystko! Nie musisz się rejestrować, ani korzystać z wymyślnych filtrów. Wystarczy kilkanaście sekund, aby móc połączyć się z drugą osobą.

Na połączenie z inną osobą nie trzeba długo czekać. Ogromna baza użytkowników ułatwia znalezienie osoby do czatu. Rozmowy przez kamerki są sprawdzane przez administracje, co daje względne poczucie bezpieczeństwa. Mimo wszystko należy zachować ostrożność i to wcale nie ze względu na ewentualne treści dla dorosłych. Niektórzy użytkownicy mogą chcieć czegoś innego niż czatu. Dlatego nie daj się oszukać!

Omegle to świetna strona, jednak należy traktować ją z dystansem. Spotkać możesz tu każdego, jednak głównym językiem rozmowy będzie angielski, dlatego musisz znać go przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Szata graficzna szału nie robi, lecz nie o to tu przecież chodzi, prawda? Liczą się ludzie – a tych jest pełno.

NASZA OPINIA: Spróbuj, ale nastaw się na treści dla dorosłych

BuzzCast (dawniej FaceCast) – Nowoczesna aplikacja z dodatkowymi funkcjami

buzzcast alterantywa dla omegle

Ta aplikacja podchodzi do klasycznej internetowej ruletki do czatowania w nowoczesny sposób. Dzięki temu znajdziesz tu całą masę ciekawych i użytecznych funkcji, które zatrzymają Cię przy BuzzCast na dłużej! Słowa uznania należą się również szacie graficznej i optymalizacji. Aplikacja dawniej znana jako FaceCast świetnie chodzi zarówno na komputerach, jak i telefonach. Aplikacje na smartfona działają bardzo dobrze.

Idea jest podobna, jak we wszystkich innych aplikacjach: czatuj z kim chcesz i kiedy chcesz! Jednak to właśnie tutaj najłatwiej jest zbudować stałe relacje. Możesz założyć konto i przeglądać filmiki dodane przez innych, a nawet samemu je dodać! Łatwo również nawiążesz kontakt z osobami, z którymi już miałeś okazję rozmawiać. Dlatego nie musisz się bać, że już nigdy nie będziesz mógł porozmawiać z kimś, z kim dobrze Ci się czatowało!

NASZA OPINIA: Jeśli szukasz znajomych, to koniecznie musisz założyć konto na BuzzCast!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    co to onlyfans

    OnlyFans – co to jest i ile można zarobić? Wszystko co musisz wiedzieć.

    NUDE WORLD +18