para w relacji fwb caluje sie

Zgłoś profil

w

Relacja FWB – jak poznać i czym jest Friends with Benefits

Kolejny raz ktoś w opisie ma FWB, a Ty nie wiesz, o co chodzi? Sprawdź w takim razie nasze kompendium wiedzy o relacji Friends with Benefits!

Masz wrażenie, że to całe Friends with Benefits to jakaś nowość z USA, która nagle zawładnęła portalami randkowymi? Nie jesteś w błędzie, choć o takich układach mówi się już od dłuższego czasu. Dlatego zebraliśmy dla Ciebie wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym będziesz świetnym Przyjacielem z Korzyściami!

Co to znaczy FWB i dlaczego każdy o tym mówi?

Sexy Jessica Alba GIF - Find & Share on GIPHY

Definicja Friends with Benefits

Tajemnicze FWB to po polsku najprościej „Przyjaźń z korzyściami”. Tą korzyścią jest oczywiście seks, ale nie zapominaj, że całość bazuje na szczerej przyjaźni. Większość osób w tej relacji rozmawia ze swoimi przyjaciółmi o bieżących sprawach, ale też o seksualnych fantazjach, które wzajemnie potem spełniają. Mimo wszystko seks pozostaje (przynajmniej w teorii) dodatkiem do przyjaźni.

Dobra, ale czy relacja fwb jest popularna również w Polsce?

Gdyby nie było, to przecież nie powstałby ten tekst! Może jesteś fanem serialu Jak poznałem waszą matkę? W nim, jak i wielu innych produkcjach, występuje dokładnie ten układ.

Te trzy literki pojawiają się często w opisach na aplikacjach randkowych takich jak Badoo czy Tinder. Spotkasz je nie tylko za granicą, ale też w Polsce! Jeśli uznasz, że chcesz mieć Friends with Benefits, nie wahaj się, aby dodać ten skrót do swojego bio w appce!

Wiesz już co to FWB i czujesz, że to idealne rozwiązanie dla Ciebie? W takim razie nie trać czasu i zarejestruj się na fwbons.pl, gdzie poznasz prawdziwych ludzi z całej Polski, którzy szukają takiej relacji!

Największe zalety takiego układu (na podstawie prawdziwych relacji)

Make Love Wow GIF - Find & Share on GIPHY

Okej, skoro coraz więcej osób chce być w takich relacjach, to czy oznacza to, że relacja Przyjaciół z Korzyściami oferuje więcej pozytywnych doświadczeń niż przeciętny związek? Statystyki pokazują, że tak, a to zaledwie jedna z kilku głównych korzyści tego układu!

1. Lepiej niż w związku?!

Zgodnie z badaniami, aż 51% Amerkanów jest zadowolona z takiej relacji. To ogromna różnica względem związków, gdzie zadowolenie odczuwa 43% ankietowanych. Zarówno w Europie, jak i USA, co piąta osoba w FWB jest rozczarowana. W związkach wynik ten wynosi co trzecia osoba!

2. Eksperci mówią: to zgodne z naszą naturą!

Zdaniem Kanadyjskiej ekspertki od związków, Chanthal Heide, monogamia leży wbrew naturze ludzkiej, co jest dużą wadą związków. Relacja FWB pozwala czerpać z niej bez angażowania się emocjonalnie, wydawania pieniędzy czy poświęcania czasu. W ten sposób odczuwamy przyjemność bez stresu związanego ze związkiem, co pasuje idealnie do ludzi.

3. Przestrzeń na eksperymenty łóżkowe i inne fantazje erotyczne…

Więcej niż połowa osób ankietowanych we wcześniejszym badaniu wskazała, że bardzo ważne są rozmowy o seksualnych fantazjach i eksperymentach w sypialni. FWB to szansa na wypróbowanie tego, co zawsze chciało się zrobić!

4. …A także na typowe rozmowy dwójki kumpli!

A oprócz spraw związanych z seksem, Przyjaciele z Korzyściami rozmawiają naprawdę dużo o pracy, rodzinie czy innych znajomych! Relację do seksu ogranicza dosłownie garstka osób. Co ciekawe, za wcześniejszymi badaniami: FWB to tylko seks dla 15% kobiet i tylko 6% mężczyzn!

3 minusy każdej relacji FWB

The Oc Couple In Bed GIF - Find & Share on GIPHY

Opisywana przez nas relacja ma wiele zalet, ale też kilka wad, które skreślają ją w oczach naprawdę wielu osób. Powiedzmy wprost – to nie jest układ dla osób wrażliwych czy łatwo się przywiązujących. Można bardzo łatwo się zranić, zwłaszcza gdy nie jest się odpowiednio przygotowanym! Jakie są słabe strony Friends with Benefits?

1. Kto się zakocha, ten przegrywa!

Kobiety oczekują romantyzmu, ciągle chcą kwiatów i wycieczki do pełnego miłości Paryża… Ile razy to słyszałeś w życiu? Robienie z kobiet istot zafiksowanych na miłości to może i fajny motyw w filmach np. Woody’ego Allena, ale w życiu ma mało wspólnego.

Według wcześniejszych badań aż 8% więcej mężczyzn zakochuje się w drugiej osobie, w porównaniu do kobiet. A gdy wkrada się zauroczenie w relację Friends with Benefits, to jej koniec jest bliski. Wraz z końcem FWB często kończy się też przyjaźń, więc strata boli podwójnie!

2. Zamienię Cię na lepszy model…

W pewnym aspekcie zachowanie dorosłych w FWB przypomina… małe dziecko. Trudno jest się skupić brzdącom, więc potrzebują masy zabawek, między którymi będą mogły stale wybierać i zmieniać przedmiot zabawy. A z FWB ma to tyle wspólnego, że… naprawdę często wygląda to tak samo w tej relacji! Czyżby piosenka Lepszy model była hymnem tej relacji?

Znudzenie się partnerem, a także chęć go zmieniania to jeden z najczęstszych powodów zakończenia układu. Nudzisz mnie już, a seks z Tobą stał się mniej emocjonujący niż sudoku, idę do innego – takie coś musi boleć, zwłaszcza osoby nieprzygotowane!

3. Ach, ta Europa!

To nie tak, że Przyjaciele z Korzyściami to trend zza oceanu, a Europejczycy chowają się za wrodzoną pruderyjnością i nie są gotowi na taką relację. Po prostu kultura niezobowiązującego seksu jest w USA dłużej, dlatego ankietowani z tego rejonu nie tylko preferują taką relację, ale też są z niej szczęśliwsi! Musimy się jeszcze sporo nauczyć od naszych przyjaciół zza wielkiej wody.

Czy związek bez zobowiązań jest dla Ciebie?

Rachel Bilson GIF - Find & Share on GIPHY

Relacja FWB nie jest dla każdego – wiele osób się w niej nie odnajdzie. Jednak, jeśli już ktoś jest w takim układzie, często odczuwa on więcej satysfakcji niż osoby w związku. Po czym poznasz, że sprawdzisz się we Friends with Benefits? Powiedz Tak lub Nie po każdym punkcie i sprawdź naszą radę na końcu!

1. Seks bez nuty romantyzmu też Ci odpowiada

Dla wielu osób seks z osobą, której nie kochają, nie ma sensu. Jeśli nie jesteś w tym gronie, punkt dla Ciebie!

2. Umiesz wyłączyć zazdrość w sobie niczym światło w pokoju

Zazdrość to jedna z najczęstszych przyczyn rozpadu FWB. Trzeba umieć się pogodzić z tym, że druga strona nie jest Twoim partnerem.

3. Masz naprawdę grubą skórę

Komentarze w internecie pokazują, że łatwo trafić na osoby, dla których FWB to synonim na słowo puszczanie się. Choć nie jest to prawda, to nie każdy poradzi sobie z takimi słowami.

4. Szczerość to Twoje drugie imię…

Relacja taka jak FWB wymaga ogromnych pokładów szczerości. Jeśli coś Ci przestanie się podobać, musisz o tym szczerze mówić, bo inaczej relacja się wypali.

5. … A odwagą dorównujesz (niemal) strażakowi!

Nawet największe pokłady szczerości na nic, jeśli ktoś nie ma odwagi, aby porozmawiać z drugą osobą o trudnych lub wstydliwych tematach. Bez odwagi relacja FWB będzie miałka.

LM: Jeśli przynajmniej trzy razy odpowiedziałeś tak, to musisz poważnie zastanowić się nad taką relacją, bo masz niemałe szanse na sukces! Z kolei osoby, które potwierdziły 4 lub 5 razy, zapraszamy do dołączenia do najlepszego w Polsce portalu FWB. Trafiają tam tylko zdecydowane osoby nawet z najmniejszych miast, dlatego nie będziesz tracić czasu na poszukiwania!

Szukasz kogoś na Friends With Benefits? Tinder i Badoo to nie jedyne opcje.

Burning Love We Connected On So Many Levels GIF - Find & Share on GIPHY

To internetowe portale randkowe są dziś zdominowane przez tego typu relacje. Dlatego mamy kilka rad, które pomogą znaleźć tam właściwą osobę.

Gdzie znajdę osoby chętne na tak układ?

Najszybciej i najprościej poszukać jej na popularnych aplikacjach jak Badoo czy Tinder. Jest tam wiele profili, dlatego po jakimś czasie uda Ci się znaleźć właściwą osobę. Problem jednak w tym, że wielu użytkowników liczy na związek. Dlatego szybciej znajdziesz osobę do FWB poprzez strony stworzone z myślą tylko o tej relacji, jak choćby onsfwb.pl

Jak zaproponować dziewczynie FWB lub ONS?

Myślisz, że mało która kobieta szuka takiej relacji? Jesteś w błędzie, co pokazują nawet statystyki!

Dlaczego? Ponieważ:

 • Badania wskazują, że kobiety chcą uprawiać seks częściej niż mężczyźni;
 • Dziewczyny mniej wstydzą się mówić o seksie między sobą;
 • Coraz rzadziej krytykuje się kobiety za ich życie seksualne

Masz naprawdę dużą szansę, by znaleźć wyjątkową kobietę, z którą nie tylko dobrze będzie się rozmawiać, ale też uprawiać seks! Naprawdę wiele dziewczyn poszukuje facetów do takiej relacji.

Jak poznać chłopaka na przygodne spotkania?

Z perspektywy dziewczyny szukającej faceta do relacji, zadanie nie jest zbyt trudne.

Wszystko przez to, że:

 • Specjaliści od związków uważają, że to kobiety rozdają karty we flircie…
 • Dlatego odważny pierwszy krok może szybko stworzyć relację FWB!
 • Na internetowych portalach randkowych mało kto pisze pierwszy do mężczyzn

Postaw na odwagę i szczerość od samego początku. Jeśli znajdziesz chłopaka, któremu się podobasz, to masz ogromną szansę na utworzenie z nim relacji FWB. Warunek jest jeden: postaw na jasne zasady już od samego początku, by chłopak wiedział, czego od niego chcesz.

Co najczęściej sprawia problemy w relacji fwb i jak ich uniknąć?

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Przyjaciele z korzyściami to nie sielanka. Tu także mogą przytrafić się problemy, które nieprzepracowane będą mieć opłakane skutki! Jak sobie z tym wszystkim radzić?

Dobra zabawa przede wszystkim, ale warto też uważać

Ta relacja ma wiele potencjalnych zagrożeń, które nie tylko przekreślą układ FWB, ale też mogą pogrzebać wieloletnią przyjaźń! Najczęstsze zagrożenia to:

1. Choroby i infekcje

Przyjaciele z Korzyściami często mają bogate życie seksualne. Niestety, ale infekcje i różnego rodzaju choroby są często z tym powiązane.

2. Ciąża

Łatwo się zapomnieć, gdy spełniasz różnego rodzaju fantazje seksualne, co jest częste w relacji Friends with Benefits! Ciążą może zawsze się przydarzyć, o czym trzeba pamiętać.

3. Niedomówienia

Twój FWB uprawia seks z kimś innym i czujesz się zdradzony? Ale jak to, skoro nawet nie jesteście w związku? Niezrozumienie się z partnerem może być autostradą do zniszczenia relacji!

7 najważniejszych zasad Friends with Benefits

Spokojnie, nie ma niemożliwego, a zwłaszcza w FWB! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sprawdzonych zasad, które zabezpieczą relację przed wspomnianymi zagrożeniami, a także wpłyną na zwiększenie satysfakcji z niej. Przestrzegaj tych 7 zasad, a będziesz idealnym Przyjacielem z Korzyściami!

1. To nie związek!

Ekspertka od związków, Heide, uważa, że pierwszym krokiem do rozpadu FWB jest naśladowanie par. Nie próbuj nigdy udawać, że to taki związek bez zobowiązań, a unikniesz rozczarowania.

2. Pogódź się z brakiem romantyczności

Chcesz, by partner obdarowywał Cię prezentami i zapewniał i miłości? Wspólne zachody słońca? Zapomnij, to nie ta relacja! Róbcie to, co robiliście jako przyjaciele, a seks niech pozostanie dodatkiem.

3. Seks bez zabezpieczenia jest passé

Pod żadnym pozorem kwestia odpowiedniego zabezpieczania się nie może przestać być dla Was najważniejsza. Spełniając wszelkie fantazje, zawsze pamiętaj o bezpiecznym seksie. To dla Waszego zdrowia i uniknięcia ciąży.

4. Mów o swoich potrzebach i słuchaj drugiej strony

Masz swoje fantazje seksualne, które chcesz spełnić? A może potrzebujesz jakichś eksperymentów lub masz ochotę zrobić coś dla Partnera? Porozmawiajcie i zróbcie to! Walcz o to, by nie wkradła się nuda, bo kres relacji znacznie się przybliży.

5. Upewnij się, że druga strona nie żywi uczuć romantycznych do siebie (bo wykorzystanie)

Jeśli druga strona jest w Tobie zakochana i tylko dlatego uprawia seks, a Ty to wykorzystujesz, to… sam słyszysz, jak to brzmi. Dlatego upewnij się, że pomiędzy wami jest tylko przyjaźń

6. Wyłącz zazdrość i podejrzliwość

To nie jest Twój partner i robienie mu wyrzutów o to, z kim się spotyka, nie może po prostu mieć miejsca w tej relacji.

7. Trzymajcie się wspólnie ustalonych zasad

Róbcie dokładnie to, co ustaliliście pomiędzy sobą. Taki układ jest elastyczny i można go dopasować do potrzeb Przyjaciół z Korzyściami, jednak na warunki muszą zgodzić się obie strony.

FWB, ONS i inne skróty. Czym się różnią od siebie?

Mila Kunis GIF - Find & Share on GIPHY

Podobieństwo między FWB i ONS sprowadza się do dwóch rzeczy:

 • Oba skróty mają trzy litery (tak jak SMS, KRS czy WWF…)
 • Obie relacje łączą się z seksem.

I tu kończą się podobieństwa.

Bo o ile Friends with Benefits to stały kontakt z przyjacielem (także seksualny), tak One Night Stand zakłada, że spotkasz tę osobę tylko raz. Schemat jest prosty: rozbieracie się, uprawiacie seks, a potem jedna z osób (lepiej, by była już ubrana) idzie w swoją stronę. Nie spotykacie się nigdy po.

Jeśli seks z osobą, której możesz nawet nie znać imienia, nie jest dla Ciebie problematyczny, to ONS może być niezłym sposobem na niezobowiązujący seks. Jeśli spodoba Ci się, możesz zawsze zaproponować tej osobie zmianę relacji w FWB, dzięki czemu dowiecie się o sobie więcej. No i będziecie się regularnie spotykać!

Czy FWB działa? Sprawdziliśmy to… sami!

Making Love GIF - Find & Share on GIPHY

Bazując na naszych doświadczeniach w takich relacjach, możemy podzielić się kilkoma obserwacjami, które mogą pomóc Ci podczas przygotowań do tej relacji. Naszym zdaniem:

Stworzenie relacji bez zobowiązań szczególnie łatwo w dużych miastach

Wpływ na to ma obecność uczelni. W końcu układy te najczęściej tworzą się pomiędzy dwójką studentów, którzy są w nowym mieście i nie mają jeszcze tylu znajomości.

Większość osób do FWB to osoby przed 30 urodzinami

Młodzi ludzie lubią nieangażujące związki. Z kolei starsze osoby zaczynają odczuwać presję czasu i otoczenia, np. związaną z posiadaniem dziecka, dlatego nie angażują się we Friends with Benefits.

Osoby z zewnątrz nic nie wiedzą o tej relacji

Nasze doświadczenia w tym aspekcie wspierają badania naukowe o FWB. W miejscach publicznych dwójka osób zachowuje się jak przyjaciele i nie mówią innym bliskim o tym, co się dzieje, gdy są sami.

Wasze opinie i historie o Friends with Benefits i One Night Stand

Crush Love GIF by Ex On The Beach - Find & Share on GIPHY

Monika, 26 lat

Polecam wszystkim wypróbować Friends with Benefits, bo to idealna relacja dla każdego! Masz seks z osobą, która Ci się podoba, a do tego nie ma tych wszystkich wahań, które znam ze związków!

Zaskoczona byłam tym, że trudno było mi znaleźć od razu kogoś z przyjaciół do takiej relacji. Stworzyłam ją dopiero z osobą, którą poznałam przez internet, bo wstydziłam rozmawiać się o tym z kolegami.

Przemek, 23 lata

Układ FWB polecam tylko tym osobom, które mają w swoim otoczeniu odpowiedniego przyjaciela czy przyjaciółkę. Moim zdaniem lepiej być z tą osobą blisko, bo inaczej seks nie ma wartości.

Zaskoczyło mnie to, ile fajniejsza stała się relacja z moją przyjaciółką poznaną na studiach. FWB wzniosło przyjaźń na inny poziom!

Rafał, 31 lat

Tak, taki układ pomógł mi jakoś przetrwać studia i sam teraz go tworzę z kumpelą z pracy. Wieczorem spotykamy się na winie, oglądamy jakiś film, potem kończymy w łóżku. Mnie to odpowiada!

Niemal wszystkie osoby, z którymi tworzyłem FWB poznałem na fwbons.pl. Zaskoczyło mnie to, że pełno tam atrakcyjnych studentek, które szukały kogoś bliskiego, bo czuły się samotne w mieście. Polecam spróbować ten serwis!

Klaudia, 27 lat

Byłam w FWB w swoim życiu z 4 chłopakami. Z trzema wypaliło, z jednym był dramat. Skuteczność lepsza niż w związkach, więc polecam spróbować.

Ci faceci, z którymi tworzyłam FWB, w większości starali się zadowolić mnie pierwszą, co muszę przyznać, bardzo mi się podobało. Seks był o niebo lepszy niż w normalnym związku, co mnie mocno zaskoczyło.

A Ty co myślisz o fwb? Gotowy na spotkanie i przygodę?

Jeśli dotarłeś do aż tutaj, to znaczy, że naprawdę jesteś obkuty w niezbędną wiedzę, dzięki której świetnie sobie poradzisz w relacji FWB. Pozostało tylko znaleźć kogoś właściwego do FWB.

Jeśli nie masz nikogo w swoim otoczeniu, z kim chciałbyś stworzyć taką relację, zerknij na tę stronę FWB ONS, która gromadzi chętne osoby do Friends with Benefits z całej Polski. Przekuj z nią teorię w praktykę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  seksowna samotna singielka w barze czeka aż ktoś ją poderwie

  Najlepsze teksty na podryw chłopaka i dziewczyny

  badoo-logo-z-kobietami

  Portal Randkowy Badoo – opinie, recenzja, porady jak flirtować