dodawanie znajomych na spachacie

Zgłoś profil

w

Jak dodać znajomych na Snapchata

znajomi-snapchatW aplikacji Snapchat można znajdować i dodawać znajomych na kilka sposobów. Z osobami które mamy na liście kontaktów, możemy wymieniać się snapami, oraz wiadomościami.

Możesz dodać znajomych z listy kontaktów w telefonie, wpisując nazwę znajomego, skanując snapkod, lub znajdując osoby w pobliżu dzięki lokalizacji gps.

Nie można dodawać znajomych wykorzystując ich adres e-mail, lub prawdziwe imię. Poniżej przedstawiamy dokładnie wszystkie sposoby na dodanie znajomych.

5 sposobów na dodanie znajomych do Snapchata

1. Jeśli znasz nazwę znajomego na Snapchacie

Najczęstszym sposobem w jaki ludzie wymieniają się kontaktami na Snapchacie jest podanie nazwy użytkownika. Pozwala to na dodanie do znajomych osób, których nie masz na liście kontaktów w telefonie. Nie ma możliwości dodać znajomego podając jego Facebooka, imię, lub e-mail – musisz osobiście spytać się o jego nazwę na Snapchacie.

Uwaga: Na Snapchacie posługujemy się dwoma nazwami: loginem, oraz nazwą wyświetlaną. Nazwa wyświetlana to ta, pod którą wyświetlamy się innym użytkownikom i może być ona zmieniona. Login jest niezmienny i to właśnie dzięki podaniu loginu możemy dodawać znajomych.

Kliknij na ikonę duszka, a następnie Dodaj znajomych > Dodaj według nazwy użytkownika. Wpisz w polu nazwę znajomego a następnie kliknij Dodaj.

2. Dodawanie znajomych z listy kontaktów

Przejdź do Moi znajomi > Kontakty, a następnie kliknij Kontynuuj, aby zezwolić na dostęp do twoich kontaktów. Snapchat automatycznie sprawdzi kto z twoich znajomych ma profil w aplikacji i wyświetli ich na liście w zakładce Kontakty. Wybierz osoby które chcesz dodać i kliknij Dodaj przy ich nazwie.

Snapchat znajduje kontakty na podstawie numeru telefonu. Jeśli zweryfikowałeś swój numer, twoi znajomi będą mieli możliwość odnalezienia Cię w ten sam sposób.

3. Skanowanie Snapkodów

dodaj-znajomych-snapcode

Snapkod to unikalna dla każdego użytkownika kombinacja czarnych kropek na żółtym tle. Możesz sprawdzić jak wygląda twój snapkod klikając w duszka na górze ekranu.

Aby dodać użytkownika z wykorzystaniem snapkodu:

 1. Otwórz aplikację Snapchat i skieruj kamerę na wybrany snapkod znajomego.
 2. Przytrzymaj palcem i poczekaj aż aplikacja zeskanuje kod.
 3. Po rozpoznaniu użytkownika wystarczy kliknąć Dodaj.

Możesz również przejść do Dodaj znajomych > Dodaj przy użyciu Snapkodu i wybrać snapkod z telefonu.

Snapkody wszystkich gwiazd i znanych snapchatterów na naszej stronie znajdziecie w ich profilach. Wystarczy zeskanować, lub zapisać snapkod na telefonie i skorzystać z naszych porad, aby dodać nowych znajomych.

4. Dodaj osoby w pobliżu

Kolejną opcją jest dodanie osób znajdujących się w tym samym pomieszczeniu co my. Wystarczy przejść do Dodaj znajomych > Dodaj osoby w pobliżu.

Snapchat poprosi nas o włączenie lokalizacji GPS, a następnie znajdzie wszystkich, którzy znajdują się w twoim pobliżu i wyświetli listę z której możesz wybrać osoby i dodać do znajomych.

5. Dodaj tych, którzy już Cię odnaleźli

Ostatnim z prezentowanych sposobów na dodanie znajomych jest po prostu zaakceptowanie zaproszenia od innych znajomych i dodanie ich do swojej listy.

W tym celu kliknij w Dodali mnie. Wyświetli Ci się lista osób, które dodały Cię do znajomych i czekają na akceptację znajomości. Wystarczy kliknąć Dodaj, aby zacząć wymieniać snapy z wybranymi osobami.

Warto wiedzieć

 • Użytkownik Snapchata musi dodać cię do znajomych, zanim będziecie mogli wymieniać się snapami.
 • Inny użytkownik zawsze dostanie powiadomienie, jeśli dodasz go do znajomych. Nie można kogoś śledzić anonimowo.
 • Jeśli nie masz znajomych korzystających ze Snapchata skorzystaj z naszej ogromnej bazy użytkowników, oraz gwiazd. Przeglądaj popularne profile i znajdź najbardziej interesujące Cię osoby.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  usuwanie konta w aplikacji snapchat

  Jak usunąć konto na Snapchacie

  facet robi zdjęcie selfie na snapa z filtrami

  Jak dodać nowe efekty na Snapchacie