aplikacja snapchat na telefonie

Zgłoś profil

w

Nowa funkcja Memories zapisuje Snapy i umożliwia publikowanie zdjęć z galerii

memoriesFunkcja Memories to nowy sposób na zapisywanie Snapów i Historii na Snapchacie. Jest to osobista kolekcja ulubionych momentów, która działa podobnie do Galerii w telefonie. Dzięki Memories możesz importować swoje Snapy, wyszukiwać, oznaczać i dzielić się nimi ponownie. Oprócz tego Memories pozwala na wysyłanie zrobionych wcześniej zdjęć z galerii.

Memories bardzo zmienia dotychczasowy sposób działania Snapchata, który skupiał się na zdjęciach “na żywo”. Od teraz można dodawać starsze zdjęcia i filmiki, które pojawią się w Story w białym obramowaniu, które oznacza że Snap jest dodany z galerii.

Uchwyć teraz, podziel się później.

Programiści Snapchata chcieli również rozwiązać kwestię pokazywania Snapów w telefonie na żywo. Dzięki Memories możemy wybrać kolekcję, którą chcemy pokazać znajomym, bez przewijania wszystkich Snapów. Zadbano również o prywatne Snapy, które możemy zapisać w specjalnym dziale „Tylko dla mnie” co zabezpieczy je przed przypadkowym wyświetleniem.

Młodzi użytkownicy Snapchata nie chcą publicznej osi czasu jak w przypadku Facebooka, jednak wciąż potrzebują pokazać więcej, niż tylko ostatnie 24 godziny. Snapchat Memories będzie mogło konkurować ze zwykłą galerią w systemie, oraz z Google Photos.

Przywracamy wspomnienia

Nowa funkcja była gotowa i testowana od miesięcy, jednak szef Snapchata, Evan Spiegel naprawdę potrzebuje czasu, by upewnić się, że wprowadzane zmiany są właściwe.

Zespół wyjaśnia, że zachowywanie ważnych wspomnień zawsze było częścią filozofii Snapchata. Teraz zamiast zapisywać zdjęcia do Galerii telefonu, wspomnienia od razu trafiają do Memories, co jest szybsze i wygodniejsze.

Funkcja Memories dostępna jest pod ekranem głównym z kamerą. Wystarczy przesunąć palcem do góry, aby otworzyć wspomnienia. Jest to teraz standardowe miejsce do którego zapisują się Snapy, chyba że wybierzemy opcję zapisu tylko do Galerii telefonu.

Na pewno jest to wspaniała wiadomość dla wielu nastolatków, którzy często gubią, lub niszczą telefon, bez możliwości przywrócenia zdjęć. Snapchat przechowuje nasze Snapy w chmurze Google i po zalogowaniu na nowym telefonie, są one od razu dostępne.

Wspomnienia przechowywane w Memories są prywatne. Tylko użytkownik ma do nich dostęp, chyba że zdecyduje się udostępnić je znajomym na chacie, lub w Story.

SnapWyszukwiarka

Dostępna jest opcja importu wszystkich Snapów zapisanych wcześniej na telefonie do Memories, jednak nie można tego zrobić ze wszystkimi zdjęciami, które mamy na telefonie.

Wszystkie zapisane zdjęcia i video Snapy, oraz Stories pojawią się w głownej zakładce Memories. Możesz dowolnie przeszukiwać swoje wspomnienia, Snapchat automatycznie przypisze do nich opisy, emotki, naklejki, daty, oraz miejsca, gdzie zostały zrobione. Aplikacja potrafi również rozpoznać obiekty i sceny ze Snapów, takie jak koty, okulary, zachody słońca, wodospady, góry.

Jeśli nie wiesz co wyszukać, Snapchat przygotuje sugestie, podobnie jak Facebook, czy Zdjęcia Google. Dostępna jest również opcja Zrobione w pobliżu, gdzie znajdziesz Snapy, które zrobiłeś w danym miejscu ostatnim razem.

Przesuń palcem w prawo, by zobaczyć wszystkie zdjęcia z galerii telefonu, które możesz wysłać znajomym, lub opublikować w Story, jednak nie będą one zapisane w chmurze, lub możliwe do przeszukiwania w Memories.

Większa kontrola i dostęp do wspomnień

spomnienia-snapchatWyszukiwarka Memories to szybki sposób na odnalezienie kolekcji powiązanych Snapów i udostępnienie ich znajomym przez chat, lub w Story. Wystarczy wcisnąć i przytrzymać wybrane zdjęcia, lub film, by otworzyć edytor. Możemy edytować stare Historie, lub zdjęcia i nadać im nowego wyrazu. Wszystkie fitry i naklejki z zapisanych Snapów mogą być teraz zastąpione nowymi, możesz edytować teksty, emotki i rysunki.

Od teraz Stories to nie tylko to co zrobisz na żywo – mogą zawierać wszystkie zdjęcia, które kiedykolwiek zrobiliśmy. Jednak aby rozróżnić Snapy robione na żywo, od tych zrobionych wcześniej, Snapchat dodaje grubą białą ramkę do starych wspomnień. Dzięki temu użytkownicy nie będą mylili tego co stare z tym co nowe. Jedyny wyjątek, to gdy dodamy do Story zdjęcia z ostatnich 24 godzin – wtedy pojawią się bez ramki.

Snapchat Tylko dla mnie

Czasami w przypadku trzymania niewygodnych i prywatnych zdjęć na telefonie, nie chcemy aby znajomi, lub rodzice przypadkiem trafili na szokujące widoki. „Tylko dla mnie” to kategoria Snapów, do której dostęp zabezpieczony jest hasłem. Dostęp do zdjęć mamy jedynie po wpisaniu hasła, jednak pamiętaj – jeśli zapomnisz hasła, nie ma już możliwości odzyskania go.

Jak pokazano na filmiku promującym, Snapchat stworzył Memories typowo dla ludzi chcących pochwalić się innym swoją podróżą, lub wakacjami. Twórcy nowej funkcji piszą:

Zdaliśmy sobie sprawę, że Snapowicze potrzebują bezpiecznego i szybkiego sposobu na pokazanie Snapów, podczas spotkań ze znajomymi. Ułatwiliśmy to dzięki opcji „Tylko dla mnie”, aby uniknąć niezręcznych momentów, kiedy ktoś przypadkiem zobaczy nasze osobiste Snapy.

Śmiało, od teraz możesz ukrywać pocałunki, ośmieszające filmiki, zdjęcia partnerów w nietypowych pozycjach i powykręcane selfie.

Żyj chwilą, dziel się później

Ogólnie, Snapchat Memories wydaje się być naturalnym rozszerzeniem aplikacji, nawet jeśli jest to najbardziej skomplikowana opcja, jaką firma dodała do tej pory. Wprowadzając możliwość udostępniania starszych zdjęć, Snapchat może przyciągnąć starszych użytkowników, których życie nie jest na tyle wybuchowe, by codziennie tworzyć interesujące Snapy.

zapisz-w-memoriesMemories niesie ze sobą jednak pewne ryzyko. Ludzie nie muszą już tworzyć Snapów w danym momencie, właściwie to wcale nie muszą ich tworzyć. Wystarczy ściągnąć zdjęcia z internetu, lub zrobić screeny i dodać kilka emotek i napisów. Do tej pory wiedziałeś, że Snapy wrzucane przez znajomych są świeże, nowa funkcja zaburzy nieco ekosystem Snapchata.

Miejmy nadzieję, że nie spowoduje to ogromnej ilości spamu na profilach i że biała ramka oznaczająca stare zdjęcia nie zniknie.

Wydaje się, że największy wpływ aktualizacji Memories jest to, że nie musisz już przerywać tego co robisz, aby dodać Snapa – można to zrobić później. Koniec z wygłupianiem się i robieniem selfie… tylko po to aby potem spędzić 5 minut na dodawaniu napisów, wybieraniu najlepszego filtra i dekoracji emotkami, zanim podzielimy się Snapem.

Teraz możesz zdobić zdjęcie, lub nagrać film, schować telefon z powrotem do kieszeni i udostępnić, kiedy będziesz mieć na to czas. Memories nie tylko pomogą zachować ulotne chwile, ale przede wszystkim pozwolą Ci rzeczywiście cieszyć się daną chwilą.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    nowa aktualizacja snapchata na telefon

    Snapchat aktualizuje Discover i pozwala na subskrybowanie ulubionych wydawców

    snapchat logo aplikacji

    Snapchat w Polsce 2016 – nowe statystyki które warto znać